RKSVN App


Wil jij als eerste op de hoogte zijn van het nieuws rondom RKSVN? Download dan nu de RKSVN app!


Veteranen komen niet verder dan 2-2

Geplaatst op: 13-10-2026 - 62 keer gelezen

Door: Herman Korsten

Na twee weken verplichte rust kunnen de oranje-zwarten weer eens de wei in en wel tegen SC Susteren. Precies 5 jaren speelden ze ook al tegen deze mannen en werd er met 7-0 gewonnen! De gebruikelijke discussie over wel of niet met sliding laait ook nu weer op. Vandaag zullen de ploegen meer aan elkaar gewaagd zijn.

Leider John heeft het voor het zeggen en tovert de volgende opstelling uit zijn tes.

Dave onder de lat. Ruud B, Eric, Tom en Marcel achter. Thijs, Ruud E en Jort in het midden en Ed, Danny en Randy spelen voorin.

Reserves: Thei en Jos(komt later). Scheidsrechter is Patrick Borgers, geassisteerd door Peter.

Beleefdheidshalve mag Susteren als eerste de aanval openen maar dat levert geen gevaar op. RKSVN trekt daarna massaler naar voren en we zien schoten van Tom en enkele van Danny die steeds meer in kracht toenemen maar verder de Susterse doelman niet kunnen verontrusten. Na een kwartier is het wel raak als Ruud E. aan het begin staat van een mooie vloeiende combinatie over meerdere posities en zelf mag afmaken: 1-0. Bij Susteren volgt een tactische wissel en de invaller scoort prompt de gelijkmaker als hij profiteert van de chaos in het Neers 16-metergebied. Neer krijgt hierna de beste kansen:  Danny’s kogel wordt uit het doel gekopt. De hierop volgende hoekschop levert ook hier chaos op maar Thijs kan nu niet profiteren. Ed voert een vallende kopbal alla Van Persie uit maar het resultaat is er niet naar. Ondertussen is Susteren gevaarlijk als een scherp indraaiende corner de lat scheert. Ruud E. op weg naar zijn tweede goal mikt slim in de kruising maar de keeper staat precies daar opgesteld. Dan is het tijd voor de 2-1. Danny en Randy komen vrij voor de keeper en Danny mag het afmaken maar…..  hij gunt hem nog een herkansing. Het blijft zo 1-1 tot na rust.

Erik en Marcel wisselen voor John en Jos. De wedstrijd word er niet beter op en kansen zien we nauwelijks. John heeft na een vervelende val even rust nodig waardoor Erik na 20 minuten weer aan de bak mag. Als Jort geblesseerd raakt, kan de herstelde John er weer in.

Een aanval met Neerse overmacht wordt te gedetailleerd uitgevoerd als Tom eindelijk uithaalt is de fut er uit en de bal erover. Met nog 10 minuten te spelen valt eindelijk de verdiende 2-1 als Jos over links door kan en een prima assist in petto heeft voor Danny, die hier wel raad mee weet. Helaas hebben de oranjehemden daar niet lang plezier van want Susteren heeft een hoog rendement als hun eerste de beste kans wordt benut. 2-2.

Het Neers slotoffensief stelt niets meer voor met enkel nog een schot over het doel door Ruud E. Het geheime wapen Thei blijft ondanks herhaaldelijk aandringen, op de bank. Of de uitslag gunstiger zou zijn geweest met deze “fitte” speler, zal voor altijd een vraag blijven.

Al met al een revanche voor de gasten in een sportieve wedstrijd, met dank aan de scheids van dienst, Patrick.